Kaymakamımız Avni ORAL, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında, Ankara’daki Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan polis memuru Aytekin KURU’nun mezarını ziyaret etti. Şehit polis memuru Aytekin KURU’nun Pekmezci Mahallesindeki mezarı başındaki anma etkinliğine, Kaymakam Avni ORAL, Belediye Başkanımız Musa ÖZTÜRK, İlçe Emniyet Müdürü Serkan ÜZÜLMEZ, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Volkan ŞAHİN, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve halkımız katıldı.
       İlçe Müftüsü Bilal BAŞOĞLU’nun Kuran’ı Kerim’den sureler okuması, dualar edilmesi, mezarlık ziyareti ve karanfiller bırakılması ile devam edildi.
     Şehit Ailemizin ziyareti esnasında konuşma yapan Kaymakam Avni ORAL ; “  15 Temmuz darbe girişiminin seneyi devriyesi İlçemizde çeşitli etkinlikler ve programlarla anılıyor. Hazırladığımız programlar çerçevesinde ilk ziyaretimizi 15 Temmuz gecesinde şehit olan, bu toprakların evladı Aytekin KURU kardeşimizin kabrini ziyaret edip şehidimiz aziz hatırasını anmak ve onun değerli ailesini annesini, babasına ve yakınlarına taziyelerimizi ve şükranlarımız ifade etmek için burada gerçekleştirdik. Bu vesile ile 15 Temmuz gecesi şehit olan tüm vatandaşlarımızı şükran, minnet ve rahmetle yâd ediyorum.” dedi.
    Pekmezci Mahallesindeki anma programı sonrası Sayın Kaymakamımız ve protokol heyeti, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kozan Sosyal Hizmet Merkezinde görev yapan 15 Temmuz Gazisi Oğuzhan KONURALP'i işyerinde ziyaret ederek sohbet ettiler. 
     Anma programına Demokrasi şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için öğle namazına müteakip Hoşkadem Camisinde mevlid-i şerif okunması ile devam edildi.