15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Kaymakamlığımız koordinesinde 15 Temmuz farkındalığı oluşturmak amacı ile “ Demokrasi Ve Milli Birlik Konvoyu “ düzenlendi.
Hastane kavşağı Türk Büyükleri Meydanından başlayan araç konvoyu Saimbeyli Caddesi, Irmak Caddesi, Adana caddesi, Sırkıntı Caddesi, Çevre yolu, Turgut Özal Bulvarını müteakip Türk Büyükleri meydanında son buldu. Araç sürücüleri kornaları ile destek verirken vatandaşlar ise cadde ve sokaklarda Türk bayrakları ile destek verdiler.
 
Program sonunda açıklamalarda bulunan Kaymakam Avni ORAL; “ Ülkemize, milletimizin birliğine beraberliğine, cumhuriyetimize, milli irademize yönelik olarak gerçekleştirilen hain darbe girişimi milletimizin feraseti, basireti, kahramanlığı, birlik ve beraberliği ile akamete uğratıldı.  Bu ve benzeri programlar bugün olduğu gibi bundan sonraki süreçte yaşayacak gelecek nesillere de aktarılmış olacak. 15 Temmuz darbe girişimi esnasından birçok Şehidimiz ve Gazimiz oldu. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.
 
İlçede yapılan araç konvoyuna yaklaşık 600 araç katılmıştır.