18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü programı, Hükümet Konağı önündeki ATATÜRK büstüne konulan Kozan Kaymakamlığı, Kozan Belediye Başkanlığı, Kozan Cumhuriyet Başsavcılığı, Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Kuva-i Milliye Derneği, Siyasi Parti Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının çelenklerinin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.  
     
Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fikret TOPCU ve Jandarma Başçavuş Emrah İLHAN yaptı. Kozan Lisesi öğrencileri Zeynep Aslı KAYMAZ ve Ümmü GÜLSÜM AKYAL tarafından Çanakkale ile ilgili şiirler okundu. Atatürk anıtı önündeki çelenk koyma programının ardından anma programına Şehit Aileleri Malulleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret edilerek devam edildi.
 
Program kapsamında şehit kabristanlıkları ziyaret edilerek Kuran-ı Kerim okundu. Şehitlerimizin mezarlarına karanfil bırakıldı.
 
Anma programına Sayın Kaymakamımız Şafak GÜRÇAM, Kozan Belediye Başkanı V. Yaşar ŞENÖZ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa YEŞİL, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet EROĞLU, İlçe Emniyet Müdürü V. Güngör AKPINAR, Daire Amirleri, şehit ve gazi aileleri ve yakınları ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşmiştir.
 
Şehitlerimiz ve gazilerimizin anısına akşam 19.30’da Merkez Hoca Ahmet Yesevi Camiinde mevlidi şerif okundu.