19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk büstüne 15 Mayıs 2015 Pazartesi günü çelenk konulması ile başladı.  
 
Programa İsmet Atlı Şehir Stadyumunda devam edildi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından,  Sayın Kaymakamımız Avni ORAL, Garnizon Komutanı Çağlayan BOZKAYA ve Belediye Başkanı Musa ÖZTÜRK,  törene katılan daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımızın bayramını kutladılar.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin yaptı. Yapılan konuşmanın ardından program, öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirleri,  folklor gösterileri, oratoryo gösterileri, güreş, karate, boks ve tekvando ve Halk Eğitim Müdürlüğü Mehteran takımı gösterisi ile devam etti.
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları 19 Mayıs Cuma günü İsmet Atlı Şehir Stadyumunda yapılan resmi tören ile sona erdi.
 
İsmet Atlı Şehir Stadyumunda düzenlenen törene Kozan Kaymakamı Avni ORAL, Garnizon Komutanı Çağlayan BOZKAYA, Belediye Başkanı Musa ÖZTÜRK, Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut ARSLAN, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet EROĞLU, İlçe Emniyet Müdürü Serkan ÜZÜLMEZ, Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat GÜLTEKİN, daire amirleri, sivil toplam kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar  katıldı.