İlçemiz Özden Kültür Merkezinde 01.09.2017 Cuma günü Kurban Bayramı bayramlaşma töreni vatandaşlarımızın yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
 
Programa Sayın Kaymakamımız Avni ORAL, Belediye Başkanı Musa ÖZTÜRK, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kubilay ARSLAN, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet EROĞLU, İlçe Emniyet Müdür V. Güngör AKPINAR, Kamu Kurum Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda ve Meslek Kuruluşlarının temsilcileri, Kamu Yararına Çalışan Dernekler, Mahalle Muhtarları ve Vatandaşlar katıldı. 
 
Programda konuşma yapan Sayın Kaymakamız Avni Oral; “Bayramlar bizim için özel günlerdir. Birliğimizin, beraberliğimizin pekiştiği, insanların bir araya geldiği, muhabbetin arttığı, kırgınlıkların ve dargınlıkların bir kenara bırakıldığı, insanların sohbet ortamı içerisinde bir araya geldiği mübarek günlerdir. Çok şükür ki bir kurban bayramına ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Kurban Bayramında bir dini ibadeti yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Allah kabul ederse kurbanımızı kestik. Kurban Bayramının manasına ve ruhuna uygun olarak ta kestiğimiz bu kurbanları inşallah ihtiyaç sahipleri ile paylaşarak bu bayramı da ruhuna uygun bir şekilde idrak etmiş olacağız. Elbette hepimiz büyüklerimizi ziyaret edeceğiz, bayramların amacı da odur zaten. Kapısı çalınmayan ihtiyaç sahipleri varsa onları, öksüzleri, yetimleri ve kimsesizleri ziyaret edeceğiz. Şehit yakınlarını ve gazilerimizi ziyaret edeceğiz. Beraberce bu bayramı kutlayıp nihayete erdireceğiz. Bu bayramlar bütün İslam Aleminin bayramıdır. Hepinizin mübarek Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.
 
Bayramlaşma programına İlçe Jandarma Komutanlığı personelini ziyaret ederek devam eden Sayın Kaymakamımız Avni ORAL, daha sonra programı kapsamında İlçe Devlet Hastanesi personeli ile hastanede yatan hastaları ziyaret ettiler. Burada hastalarla sohbet eden Sayın Kaymakamımız, hastaların bayramlarını kutlayarak, acil şifalar dilediler.
 
İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları ile bayramlaşan Sayın Kaymakamımız ve protokol daha sonra şehit aileleri ile bir araya geldiler. Aileler ile sohbet eden Sayın Kaymakamımız ailelerin bayramlarını kutlayarak, sohbet ettiler.  
 
Bayramlaşma programı Sayın Kaymakamımız Avni ORAL ve protokolün şehit ailelerine yapmış oldukları ziyaretlerden sonra sona ermiştir.