Saygıdeğer Kozanlılar,
 
Hepimizin büyük bir onur ve gururla andığı Milli Mücadelemizin şanlı günlerinden Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılını kutlamaktayız.
 
2 Haziran 1920günü Kozan’ımızın düşman işgalinden kurtuluşuyla sonuçlanan bu zafer bir kahramanlık destanıdır. Bizlere düşen görev ise, tarihte en olumsuz şartlarda verilen bu destansı mücadeleleri unutmadan, ecdadımızın bizlere emaneti olan bu topraklara sahip çıkmak, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik tuzaklara düşmeden, milletimizin istikbali için birlik ve beraberlik içinde kutlu yürüyüşümüzü sürdürmektir.
Milli Mücadele yılları bütün sıkıntıları ve zorlukları ile bizim gururla andığımız, göğsümüzü kabartarak anlattığımız ve ecdadımızı hayırla yâd ettiğimiz yıllardır. Şüphesiz ki yarınlara umutla bakarken tarihimizi asla unutmayacağız.
 
Kozan halkı olarak, paha biçilmez mirasımıza birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmalı Kozan'ımızı ülkemizin ve dünyanın bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaç edinmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kozan’ın kurtuluşunda ve Vatan topraklarının düşman işgalinden kurtulması yolunda aziz canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygı ile anıyorum. Tüm Kozanlıların Kurtuluş Yıldönümünü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.