Hayatımızın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu bir toplumun temel taşlarıdır. Bu nedenle aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlar, hayatın bütün alanlarında etkin bir role sahiptir.
 
Kurtuluş Savaşında cephede ve cephe gerisinde destansı bir mücadele veren Türk kadını Cumhuriyetimizin kurulması, insan hak ve özgürlüklerinin gelişmesi, demokrasinin benimsenmesiyle yaşamın her alanında başarı ile yerini almıştır.
 
Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.); "Veda Hutbesi'nde" insanların birbirleri üzerinde olan haklarından ve özellikle de kadınların haklarından bahsedip 1400 yıl önce kadın haklarını ortaya koymuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle; Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin kıymetli anneleri, değerli eşleri ve Kozanlı kadınlarımız başta olmak üzere yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren ve dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü içtenlikle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.