Cumhuriyetimizin 94. yılını büyük bir coşku ve kıvançla kutluyoruz. Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde  “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bırakılmış en büyük mirastır. Cumhuriyet millet iradesi ile devlet idaresinin kucaklaşmasıdır.

Darbe gibi demokrasi dışı müdahalelere rağmen Cumhuriyetimiz güçlenerek bugünlere gelmiştir. Özellikle 15 Temmuzda Cumhuriyetimizi yıkma ve ülkemizi işgal girişimine karşı Cumhuriyetimizin sahibi olan yüce Türk Milleti milli birlik ve beraberlik içinde gereken cevabı vermiştir. Böylece Cumhuriyetimiz 15 Temmuz sürecinden de güçlenerek çıkmıştır. Çünkü biz biliyoruz ki Büyük Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik yapısından taviz vermeden, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda emin adımlarla ve kararlılıkla ilerlemektedir.
 

94 yıl boyunca Cumhuriyetimiz her alanda gelişmiştir. Devlet Millet işbirliği ile aydınlık geleceğe ve Cumhuriyetimize olan inancımız daha da güçlenecektir. Birlik ve beraberliğimiz sürdükçe Türk Milleti Milli Egemenlik anlayışını ortaya koyacaktır.

Bu kutlu gün vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
                                                                                                 
                                                                                                                                                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                                              Şafak GÜRÇAM
                                                                                                                                                                                                                 Kaymakam