Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Emniyet Teşkilatımızın 173. kuruluş yıl dönümünü ve 10 Nisan Polis Haftasını kutlamaktayız.
 
Anayasa ve diğer ilgili yasalarla belirlenen bu görev ve sorumlulukları Devlet adına 173 yıldır başarıyla yerine getiren polisimiz, özverisi ve üstün görev anlayışı ile her yaştan ve her kesimden Türk insanının gönlünde taht kurmuş, onların desteğini ve güvenini kazanmıştır.
 
Türk Polisi’nin insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ve demokratik değerlere saygılı ve yansız bir biçimde görev yapma iradesine bağlı olarak halkımızın polisimize olan güven desteği de artarak devam edecektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Kurulduğu günden bugüne halkımızın huzur ve güvenliği için önemli görev üstlenen ve görevleri başında Şehitlik mertebesine ulaşan Aziz Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık içerisinde uzun ömürler diliyorum. Başta Kozanda görev yapan Polislerimiz olmak üzere ülkemizde görev yapan tüm Polis mensuplarının Polis Haftasını kutlar; sağlık ve başarılar dilerim.