Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce katkı sağlanan SODES Düşler Alemi Tesislerinde 29.05.2017 Pazartesi günü tüm şehit  ve gaziler için iftar programı düzenlendi.
 
Kaymakamımız ve Eşi Hanımefendi, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ile birlikte iftara katılan şehit ve gazi ailelerini tek tek masalarında ziyaret ettiler. Ailelere sıkıntılarının olup olmadığını soran Sayın Kaymakamımız talepleri olması halinde her türle yardıma hazır olduğunu belirterek katılımlarından dolayı  teşekkür etti.     
Düzenlenen iftar programında konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeynel Abidin Koç; “Şehitlik Peygamber makamından sonra en güzel makamdır. Ramazan’ın rahmet ve bereketini umaraktan hem de namusumuz, vatanımız, bayrağımız için canını seve seve vermiş olan aziz evlatlarımızın ruhunu şad etme adına düzenlenen bu yemekte bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Ben şehitlik makamının olduğu bir yerde ve onların yakınlarının olduğu bir yerde konuşmakta zorlanırım. Nasıl ki Peygamberimizi doğuran anne ne kadar kutlu ve mübarekse bizim için şehitlerimizi doğuran anneler ve onların babaları da bizim için mübarek ve değerlidir. Onların emanetleri olarak sizleri baş tacı etmekte bir devlet görevlisi ve bir insan olarak sizlere hizmet etmek benim için bir onurdur” dedi.
Düzenlenen iftar programında konuşma yapan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk; “1984 yılında Eruh baskını ile başlayan bu bela inşallah 33 sene sonra sona erecek. Şunu herkes iyi bilsin bizim verilecek bir karış toprağımız yok. Biz boşuna vermedik bu kadar şehidi. Herkes aklını başına toplasın bizim kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Bizimle kardeşçe yaşamak isteyen insanlar varsa gelsinler, aksi halde gitsinler nasibini başka yerde arasınlar. Biz bugüne kadar binlerce şehit verdik, vermeye de devam ederiz. Bu memleket için ne gerekiyorsa yaparız. Çocuklarımız şehit oldu diye üzülmeyin, inşallah Allah bize de böyle bir makam nasip eder. Yıkılacak, üzülecek tarafımız yok. Bu memleket bizimdir, bizim kalacak” diye konuştu.
 
Düzenlenen iftar programında konuşma yapan Sayın Kaymakamımız Avni ORAL; “Ramazan ayında düzenlediğimiz iftar programında sizlerle beraber olmanın mutluluğunu ifade etmek istiyorum. Sizler ki bu toprak için, bu vatan için gözlerini kırpmadan şehit olmuş kardeşlerimizin eşleri, anaları, babaları, kardeşleri ve çocuklarısınız. Yine bu topraklar için kan dökmüş gazilerimiz ve onların yakınısınız. Dolayısıyla bu iftar sofralarını sizlerin de şereflendirmesi bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır.
 
Türk milleti tarih boyunca vatanı, bayrağı, toprağı, istiklali için hep büyük bir mücadele vermiş ve bu uğurda  nice şehitler toprağa düşmüştür. Bu toprakları eğer vatan olarak biliyorsak, bu topraklarda bayrak hür bir şekilde dalgalanıyorsa, bu topraklarda ibadetlerimizi huzur içinde yaşayabiliyorsak bundaki en büyük pay tabi ki şehitlerimizdir ve gazilerimizdir. Bunların hepsi onların bize mirası ve emanetidir.
 
Nezaket göstererek programımıza katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimizi, Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta kalanlara uzun ömür diliyorum” dedi.
 
Program daha sonra Semazen gösterileri ile devam etti.
 
Düzenlenen iftar programına; Kaymakamımız Avni ORAL ve Eşi Hanımefendi Hande Sinem ORAL, Feke Kaymakamı Hasan KURT, Belediye Başkanı Musa ÖZTÜRK, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin KOÇ, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet EROĞLU, İlçe Emniyet Müdürü Serkan ÜZÜLMEZ, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı, Daire Amirleri, Şehit ve Gazi Aileleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Mahalle Muhtarları, Basın mensupları katıldılar.