Bitlis’in Tatvan İlçesi Anadere bölgesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralanarak hastaneye kaldırılan ancak yapılan müdahalelere rağmen şehit düşen 26 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Talat BİLDİRİCİ, İlçemiz Horzum Mezarlığında son yolculuğuna dualarla uğurlandı.
 
Şehit Piyade Uzman Çavuş Talat Bildirici, baba evine getirilip helallik alındıktan sonra kılınan cenaze namazının ardından okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualar eşliğinde şehitliğe defnedildi.
 
Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, defin töreninin ardından Şehit Piyade Uzman Çavuş Talat Bildirici’ nin tabutuna sarılı olan Türk Bayrağı’nı ve şehidin fotoğrafını şehit babası İsmail Alpaslan’a teslim ederek, Allah’tan sabır dileyip, başsağlığı temennisinde bulundu.
 
Sayın Kaymakamımız Avni ORAL, bu menfur saldırıda Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Talat Bildirici’ ye Allahtan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına ve Kozan halkına sabır ve başsağlığı diledi.
 
Şehidin yakınlarını teselli eden Vali Mahmut Demirtaş, şehidin tabutuna sarılan bayrağı öperek, babası Ali Bildirici’ye takdim etti. Şehit babası Ali Bildirici Türk bayrağını öpüp teslim aldı.