İlçe Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisinin açılışı Kaymakamımız Avni ORAL ve eşi Hanımefendi Avukat Hande Sinem ORAL, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa DURU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk SÖNMEZ, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet EROĞLU, İlçe Emniyet Müdürü Serkan ÜZÜLMEZ, Kozan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali ÖZGÜNER, Daire Amirleri ve kurs yetkilileri ve vatandaşların katılımı ile 15.05.2017 Pazartesi günü gerçekleşti.
  
Sergi açılışında konuşma yapan Sayın Kaymakamımız Avni ORAL;Bugün Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 Eğitim öğretim yılı içerisinde Kozan da açılan kurslarımızda kursiyerlerimizin büyük gayretleri ile ortaya çıkardıkları ürünleri, eserleri sergilemek üzere yılsonu sergisinde bir araya geldik.
 
Eğitim yalnızca örgün boyutta devam eden bir alan değil, aynı zamanda insanların yaşamları boyunca her alanda karşılaştıkları ve süreklilik arz eden bir süreçtir.
 
Halk eğitim merkezlerimizde örgün eğitimin yanında yaygın eğitimim vücut bulduğu önemli kurumlar. Kurulduğu ilk günden itibaren özellikle de eğitim ve öğretim alanında, okuma yazma kurslarıyla ön planda olan bu kurum son dönemlere doğru ilgi alanını birçok konuda genişleten; iş edindirme, meslek sağlama ve bunun yanında hobi alanlarıyla ilgili çeşitli sanatsal ve kültürel etkinlik kursları düzenlemiştir.
 
Açılan kurslarının birçok faydası olmakla beraber özellikle meslek edindirme alanındaki açılan kursların kursiyerimize meslek öğretmekle birlikte öğrenilen bu mesleklerin hayat boyu aile ekonomilerine katkı sağlayacaktır.
 
Bu vesile ile sergimizin açılmasında emeği geçen Milli Eğitimin değerli yöneticilerini, kursta görev almış tüm usta öğreticileri ve bu kurslara emek verip katkı veren tüm kursiyerlerimizi canı gönülden kutluyorum.
 
Sergimizin başarılı geçmesini ve Kozan’ımıza hayırlı ve uğurlu olması temenni ediyorum’’ dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından program Spor gösterileri, Ritm gösterisi, Gitar ve Bağlama kursunun müzik dinletileri ve Halk oyunları ekibinin gösterileri ile devam etti.
Program Girişimcilikte Önce Kadın kursunu, Okuma Yazma kursunu ve Açık Öğretim Lise- Ortaokul Öğretimini başarıyla tamamlayanlara sertifikalarını Kaymakamımız Avni ORAL ve Protokol Heyeti tarafından verildi.
 
Program sonunda serginin açılışı protokol heyeti tarafından gerçekleştirildi. Açılış sonrası Sayın Kaymakamımız Avni ORAL ve beraberindeki heyet sergide yer alan ürünler hakkında kursiyerlerden bilgi aldı.