30 Ağustos, Aziz Milletimizin yeniden doğduğu ve bu büyük zaferle birlikte 95. yıldönümünü yâd etmemize vesile olan çok büyük ve anlamlı bir gündür.
 
 
 Büyük kahramanlarımızın harp meydanlarında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922 de eşsiz ve mutlak yeni bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgallerinden arındırılmış, Türk Milleti tarihinin içindeki nice şanlı zaferlere bir yenisini daha eklemiştir.
 
Dünyadaki esaret altında kalmış mazlum milletlerin bağımsız egemenlik haklarını elde etme mücadelelerinde onlara şevk ve güç kaynağı 95. Yıl Dönümünü kutladığımız, bu büyük zafer, Dünya da Ülkemiz ve Milletimizin haklı gurur vesilesidir.
 
Vatanımızın birliği, dirliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin 95. yıldönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, eşsiz kahramanlıkları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Bu duygularla; Kıymetli Kozan Halkının 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.