Saygıdeğer Kozan’lılar
 
 
Milletçe birlik ve beraberliğin, dayanışmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneğinin gösterildiği, kırgınlık ve küskünlüklerin sona erdiği, sevginin, saygının, hoşgörünün ve kardeşlik bağlarımızı pekiştiği, manevi değerlerimizin idrakine varmamıza vesile olan, sonsuz rahmet ve bereketin sunulduğu mübarek Kurban Bayramını kutlamanın heyecanı içerisindeyiz.
 
Bayramlar, gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı anlardır. Bu bayram da insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel bir gündür. 
 
Asırlardan beri birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü olan bu Kurban Bayramını da, millet olarak gönüllerimizin huzur, sevgi ve kardeşlik duygularıyla dolmasına, bayram sevinciyle coşmasına vesile olmasını dilerim.
 
Bu duygular ile Kozanlı tüm hemşerilerimizin, seçilmiş ve atanmış bütün kamu görevlilerinin, Siyasi parti ve Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, Muhtarlarımızın ve Basın mensuplarının Kurban bayramını kutlar, her günümüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerimizle birlikte geçmesi dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım.