Kozan 2. Bilim Şenliği açılış programı Kozan kapalı spor salonunda 25.05.2017 Perşembe günü gerçekleşti.
Sergi açılışında konuşma yapan Sayın Kaymakamımız Sayın Avni ORAL; “İlçemizde ki okulların TÜBİTAK kapsamında gerçekleştirmiş oldukları projeleri sizlerle paylaşmak üzere buradayız. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki içinde bulunduğumuz çağ, bilgi ve bilişim çağıdır. Eğitim çağındaki öğrencilerimizin tam donanımlı olabilmeleri kendilerini doğru şekilde yetiştirmeleri ile olabilir.
Bugün burada gördüğümüz bu projeleri öğrencilerimiz gelecek dönem içerisinde gerçek hayata yansıyabilecek bilimsel büyük projeler haline getireceklerdir. Bu projelerin gerçekleşmesinde emeği geçen okul idarecilerimizi, milli eğitim camiasını ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.” dedi.
TÜBİTAK 4006 Bilim fuarına katılan 740 proje arasından seçilen 54 proje sergilendi. Kaymakamımız Sayın Avni ORAL ve protokol tüm stantları dolaşarak projelerle ilgili bilgi aldı. 
Programa Kaymakamımız Avni ORAL, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar ŞENÖZ, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet EROĞLU, İlçe Emniyet Müdürü Serkan ÜZÜLMEZ,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk SÖNMEZ, Siyasi Parti temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler, öğrencilerin ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.