Kozan KOM-DER (Kozan Müteahhitler Derneği)   derneğinin açılışı 24.05.2017 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
 
KOM-DER derneğinin açılışını, Kaymakamımız Avni ORAL, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ, Kozan Belediye Başkanı Musa ÖZTÜRK, Siyasi Parti Temsilcileri, Müteahhitler ve inşaat firmaları çalışanları tarafından yapıldı.
 
Açılışta konuşma yapan Sayın Kaymakamımız Avni ORAL, “İnşaat sektörü Türkiye ekonomisinde önemli bir sektör. Birçok alanı bünyesinde buluşturan, birçok sektöre katkı sağlayan özellikle de istihdam yaratma açısından emek yoğun bir sektördür. İnşaat sektörün büyümesi ilerlemesi demek ülkemizin ve ilçemizin büyümesine katkı sağlaması demektir. Artık modern yönetim anlayışlarında ve çağdaş demokrasilerde örgütlü toplumlar örgütlü yapılar ön plana çıkmakta ve söz sahibi olmaktadır. İşte buradaki Müteahhit arkadaşlarımızda bir araya gelerek kurdukları dernekle kendi hizmet sektörleri içindeki sorunları bir arada konuşmak, değerlendirmek, ortaya çıkan sorunları beraberce çözmeleri açısından önemlidir. KOM-DER derneğinin a ve ilçemize ve üyelerine  hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, Müteahhitlerimize  da iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
 
Açılış sonrası Sayın Kaymakamımız Avni ORAL KOM-DER Derneği yönetim başkanı ve üyeleri ile bir araya gelerek Kozan inşaat sektörü hakkında bilgi alış verişi yapıldı.