Kaymakamımız Sayın Şafak GÜRÇAM başkanlığında Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ortaklığı ile hazırlanan proje ile İlçemizde bulunan ve çeşitli kamu kaynakları ile desteklenen 7-14 yaş (İlkokul-Ortaokul) çocuklarımızın hayata daha güvenli bakabilmeleri, ihtiyaçlarının karşılanması ve sosyal yaşamlarını sürdürmede özgüvenlerini korumalarını sağlanması için devletimimiz ve milletimizin şefkat ellerinin tek evebeynli (Öksüz veye Yetim) çocuklarımızın üzerinde olduğunun bilinmesi ve hissedilmesidir.
 
Proje kapsamında İlçemizde 86 Tek Ebebeynli çocuğumuza Kaymakamımız Sayın Şafak GÜRÇAM tarafından mektup gönderilmiş ve bu mektupta Devletimizin çocuklarımıza verdiği hizmetler anlatılmış olup Devletimizden istekleri sorulmuştur. Yazılan 86 mektuba cevaben gönderilen mektuplar İlçe Kaymakamımız Sayın Şafak GÜRÇAM tarafından değerlendirilmiş olup, proje Kuruluş Müdürlerinin de katılımı ile alnıcak hediyeler belirlenmiştir. Proje Kapsamında;
 
1- Mektubunda ekonomik yoksunluk bildiren çocukların aileleri hakkında Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürlüğünce inceleme yapılmış olup hizmet modelleri belirlenmiştir.
2- Kur'anı -Kerim öğrenmek ve Hafız olmak isteyen çocuklarımız için İlçe Müftülüğümüz ile koordinasyon sağlanmıştır.
3- Katılmak isteyen çocuklarımız ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğmüzce organize edilen Adana il mekezinde Lunapark, Gençlik merkezi gibi birimlere 30.05.2018 Çaryamba günü gezi düzenlenmiştir.
4- Daha önce hiç uçağa binmemiş ve uçak seyahati yapmak isteyen çocuklar için ilerleyen dönemlerde gezi planlanmıştır.
5- Kendisine mektup gönderilen tüm çocuklarımıza bisiklet alınmasına karar verilmiştir.