Sosyal yardımlaşma ve dayanışma duygularının geliştiği, insanlar arasındaki kırgınlık ve dargınlığın yerini hoşgörüye bıraktığı, birlik ve beraberliğimizin devamı için önemi büyük bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bayram günleri, sevme sevindirme günleridir. Bu sevinci ailemizle, dostlarımızla, komşularımızla, kapısının çalınmasını bekleyen kimsesiz vatandaşlarımızla, huzurevindeki yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamanın birlik ve beraberlik duygularımızı arttıracağına inanıyorum.
 
Bu duygular vatanı için canlarını veren Şehitlerimizin ailelerinin, kahraman Gazilerimizin, Kozanlı tüm hemşerilerimizin, seçilmiş ve atanmış bütün kamu görevlilerinin, Siyasi parti ve Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin, Muhtarlarımızın ve Basın mensuplarının Kurban bayramını kutlar, her günümüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerimizle birlikte geçmesi dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunarım.