ULAŞIM VE HABERLEŞME
 

ULAŞIM

 

İlçemizin 30 Mart 2014 mahalli seçimlerin ardından yürürlüğe giren Büyükşehir yasasına göre, 15'i merkez olmak üzere toplam 103 mahalle bulunmaktadır.

 

Ova kısmında yerleşik 33 Mahalle ve 56 bağlısının 200 Km. Asfalt, 95 Km. Stabilize yolu vardır. Bu Mahallelerimizin ulaşım sorunu yoktur.

 

Dağlık bölgeye yerleşik 51 Mahallemizden; 20 Mahalle ve 46 bağlısının 125 Km. Asfalt, 20 Km. Stabilize, 80 Km. Tesviye yolu mevcuttur. Kısmen tesviye yollarda kışın ulaşım sorunu olmaktadır. Geriye kalan 31 Mahalle ve 75 bağlısının yolu tesviye olup, burada tüm yağışlı havalarda ulaşım sorunu olmaktadır. Bu bölgede 15 köyümüzün kış koşullarında yolları karla kapanmaktadır.


HABERLEŞME
 

İlçe Merkezinde, Kozan Tv ve Otağ Tv olmak üzere toplam 2 televizyon istasyonu, Kozan Fm. ve Barış Fm. olmak üzere toplam 2 radyo istasyonu, mahalli gazetelerden günlük olarak çıkan Hürsöz, Haftalık olarak çıkanBarış,Kozan Ekspres, Kozan Haber,SonFikir,Kozan Gazetesi, KozanDoğuşGazetesi olmak üzere toplam 7 adet gazete ilçemizde hizmet vermektedir.